گزارش تخصصی معاون آموزشی : تقویت اهمیت نگهداری از اموال مدرسه در دانش آموزان با روش های خلاقانه | فایلفا
دسته بندی

Share

» :: گزارش تخصصی معاون آموزشی : تقویت اهمیت نگهداری از اموال مدرسه در دانش آموزان با روش های خلاقانه

گزارش تخصصی معاون آموزشی : تقویت اهمیت نگهداری از اموال مدرسه در دانش آموزان با روش های خلاقانه  -  بصورت ورد و قابل ویرایش - تعداد صفحات بیست و پنج صفحه

 

 

 

چکیده

 

همانطور که می دانیم امکانات و تجهیزات مدارس با بودجه های کنونی بسختی بدست می ایند .و مراقبت از آنها یکی از اصول اولیه مدیریت در مدارس می باشد .

 

   عدم مشاركت دانش آموزان در حفظ و نگهداري اموال عمومي مدرسه كه ساليانه ميليونها تومان به بيت المال خسارت وارد مي كند .

 

 در این میان نهادینه سازی نگهداری از وسایل آموزشگاه در دانش آموزان باید انجام شود تا بتوانیم علاوه بر نگهداری آنها ، دانش آموزان را برای زندگی اینده آماده سازیم .

 

با توجه به اینکه وسایل آموزشگاه محدود است و تهیه دوباره آنها کاری بس دشوار است که نیازمند بودجه زیادی است  بعد از اینکه مشاهده کردم ، دانش آموزان به خوبی از وسایل مدرسه مراقبت نمی کنند و قدر وسایل را نمی دانند تصمیم گرفتم فرهنگ نگهداری از وسایل مدرسه را در آموزشگاه نهادینه سازم . تا در سال های بعد دچار کمبود امکانات نشویم.

 

ابتدا به جمع آوری اطلاعات در این زمینه پرداختم در اين پژوهش وضعيت تحصيلي دانش آموزان ، محيط فيزيكي مدارس با دانش آموزان نگرش دانش آموزان نسبت به اولياء مدارس و نگرش به حفظ و نگهداري اموال مدرسه در رابطه با مشاركت دانش آموزان در حفظ و نگهداري اموال مدرسه مورد بررسي قرار گرفت .

 

 متوجه شدم که عدم آگاهی دانش آموزان نسبت به نگهداری وسایل مدرسه ، وضعیت نامناسب تحصیلی ، رابطه نامناسب عوامل مدرسه و پدر و مادر آنها و عدم کنترل نامناسب دانش آموزان موجب این مشکلات شده است .

 

بعد از تجزیه و تحلیل با راهکارهایی چون آموزش ، مناسب کردن روابط اولیا مدرسه با دانش آموزان و مسئولیت دادن به خود دانش آموزان نگرش آنها را نسبت به نگهداری از وسایل آموزشگاه تغییر دادم .

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

 

چکیده

 

نکات کلیدی :

 

مقدمه

 

اصطلاحات

 

اموال عمومي مدرسه :

 

مشاركت در حفظ و نگهداري :

 

بيان مسئله

 

اهداف پژوهش :

 

هدف اصلی :

 

اهداف جزئی :

 

مقایسه با شاخص :

 

جمع آوری اطلاعات

 

الف - مشاهده

 

ب- پرسشنامه

 

ج – وضعیت تحصیلی

 

د- بررسی روابط انسانی در مدرسه

 

ه - پیشینه پژوهش

 

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها:

 

تفسیر:

 

اجرای راهکار های پیشنهادی و نظارت بر آنها:

 

ارزیابی بعد از اجرای طرح : (نقاط قوت )

 

ارزشیابی تأثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار:

 

نقاط منفی :

 

نتیجه گیری :

 

پیشنهادات

 

منابع ومآخذ

خرید و دانلود محصول

1397/05/16
گزارش , تخصصی , معاون , آموزشی , تقویت , اهمیت , نگهداری , از , اموال , مدرسه , در , دانش , آموزان , با , روش های , خلاقانه